ויהי עור!

העונות הקרות כבר ממש כאן, אך עוד טרם ירד היורה, טרנדים ומגמות בעולם העיצוב והאופנה החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם. פסטל חורפי, חזרתה של הקטיפה, מנומר וחייתי, כל אלו מבטיחים להסתער על כל פינה טובה בבית. עם זאת, חומר אחד אשר שומר על מעמדו הגבוה במשך כל ימות השנה וזוקף את קומתו עוד יותר, בכל פעם מחדש כשהאוויר הופך קודר ומתקרר הוא העור.

אם בעבר הרחוק היה העור נחלתם של העשירים, המיוחסים ובעלי הממון בלבד, הרי שכיום, על האף היותו עדיין בעל מיצוב יוקרתי, חדרו פריטי העור לבתים רבים בישראל. החלוצים להכריז על מהפכת העור להמונים היו הספות, כורסאות ומערכות ישיבה, אשר נפוצו באיכויות שונות, בעיקר בגווני החום והשחור הקלאסיים.

התקדמות הטכנולוגיה, עולם העיצוב ומלאכת מחשבת של טובי המעצבים בעולם, הביאה לכך שכיום ניתן למצוא את העור בפריטים רבים נוספים בעולם עיצוב הבית, קונבנציונאליים יותר ופחות. נראה כי כל פריט אשר רוצה להשוות לעצמו מראה יוקרתי יותר, אפילו אסלות, מתדהר בכיסוי עור כזה או אחר. בין הפריטים השונים ניתן למצוא מסגרות לתמונות, כריות, אריחים לחיפוי קירות, אהילים ועוד.

צבעי העורות גם הם אינם כשהיו. המבחר העומד לנגד הלקוח הינו גדול ורב, כאשר אל הצבעים הקלאסיים, הצטרפו כל צבעי הקשת והטקסטורות האפשריים. דוגמא מצויינת הממחישה את העניין הינה שטיחי עור, הנפוצים כיום, העוברים שטיפה כימית ומגיעים אפילו בצבעי ניאון זוהרים ומהפנטים!

לא רק תכונותיו הויזואליות של העור הופכות אותו לחומר גלם נהדר לייצור ריהוט ופריטים משלימים לבית. העור נחשב לחומר מבודד, השומר חום ומגן מפני הקור, כמו כן אינו עשוי מחומרים רעילים, מתכלה תוך זמן קצר וניתן למחזור. ישנם שלושה סוגי עורות: רכים, בעלי מראה משומש וכאלו קשיחים. הראשונים הם גם הנפוצים ביותר, הזולים ביותר ועמידים יותר מפני שריטות. העורות המשומשים, אלו עורות העוברים תהליכים שונים על מנת לקבל מראה טרנדי זה, אשר יש כאלו המוצאים בו יופי ואילו אחרים מחשיבים אותו לבעל מראה מרופט ודהוי. מדובר בעור יקר באופן יחסי, בשל עוביו וההשקעה הנדרשת לייצורו. הסוג השלישי והאחרון הם העורות  הקשים, אשר עוביים ועמידותם רבים.

לאחר שסקרנו את מעלותיו הרבות של העור, מדגיש יגאל סייג, בעלי רשת הריהוט אליתה ליוינג, כי “בשל הביקוש הרב אשר נוצר כיום לפריטי עור בכלל ומערכות ישיבה מעור בפרט בעליות נמוכות, קיימים כיום חיקויים וזיופים רבים בשוק, אשר מגיעים מסין וארצות דומות נוספות בתחפושת של עור איטלקי משובח. במקרים רבים מדובר בעורות באיכות נמוכה, בעלי חסרי עמידות ותיפורים אשר אינם תואמים את סוג העור ועלולים להיפרם. כולם רוצים פריטי עור יוקרתיים במחירים  זולים, אך לעיתים הזול ביותר מתגלה כיקר לאורך זמן, כאשר מצריף תחלופה תוך פרק זמן קצר”.

אם כן, טרנדים באים ומתחלפים, אך העור לעולם נשאר. צבעוני, קלאסי, קשיח או משומש, העור תמיד נשאר בעל מראה יוקרתי, אשר נשאר נכון ורלוונטי למשך כל עונות השנה.

kong2

 

תיאור הכותב

אין תגובות אל “ויהי עור!”

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם שדות חובה מסומנים *


*רוצים לשמוע על כל החידושים
בעיצוב חלל הבית?

הרשמו לניוזלטר שלנו ותמיד תשארו מעודכנים!

דואר אלקטרוני (חובה)