חום, רוח, יצירה

הנדסאית האדריכלות ומעצבת הפנים מריאנה דובניקוב, מבעלי משרד האדריכלות ועיצוב הפנים ELEMENTS ,ידועה כמי שמצליחה לצקת נדבכים אסתטיים ופונקציונליים במרחב הנתון בצורה המיטבית ביותר.

המשרד, בו שותפים גם מעצבת הפנים מיטל שומר ויבגני דובינקוב האחראי על פיקוח וניהול הפרוייקטים, מתמחה באדריכלות פרטית ועיצוב דירות יוקרה וכן בתכנון משרדים וחללים מסחריים. התכנון והעיצוב בכל פרויקט ופרויקט עולים בקנה אחד עם צרכיו ומאוויו של הלקוח, גם כשמדובר בפרויקטים במגזר העסקי שם הם נבנים תוך התייחסות ל-DNA וערכי החברה כמו גם לצרכים המדויקים של המבנה האירגוני.

בעבודתם של השלושה ניכר שילוב תוכן אישי במרחב הנתון, כך הם משלבים אופי וייחודיות והופכים כל חלל ל-ONE OF HIS KIND. דובניקוב ושותפיה מתייחסים לכל אחד מהפרוייקטים כאל יצירת אמנות בהתהוות ועל כן משקיעים מחשבה בכל פרט ופרט ושמים דגש נרחב על חיבור בין אלמנטים וחומרים שונים עד לכדי מראה נקי, עשיר, מרובד ומוקפד.

כך גם במקרה בדירה תל-אביבית הצופה לנוף האורבני המרהיב אותה סיימה לעצב דובניקוב לאחרונה. בעליה, בני זוג בשנות ה-60 לחייהם, תושבי חוץ מקנדה, שמגיעים ארצה לחופשה מספר פעמים בשנה ביקשו ליצור מרחב באווירה ביתית, חמימה ונעימה וניכר כי המעצבת בהחלט הצליחה ליישם את מבוקשם.

צילום: ליאור גרונדמן

השניים, אנשי רוח ויצירה- דייויד הוא מפיק מוזיקלי ופרנצ'סקה אוצרת אמנות- ואכן הסגנון הארטיסטי נשקף מכל פינה בדירה. העושר הוויזואלי משתלב היטב עם הנוף העירוני והים הנגלים מבעד לויטרינות הרחבות והמראה הכולל קליל והרמוני ובד בבד עשיר, מורכב ומעניין.

כבר בתחילת התהליך עמד בפני דובניקוב ובני הזוג אתגר לא פשוט. הדייר, מהם רכשו השניים את הנכס, לא איפשר להם להיכנס לתוכה כך ששלבי התכנון, ההכנות ורכישות פרטי הריהוט נעשו על סמך תכניות קיימות ותמונות של הדירה בגילגולה הקודם. על אף הקשיים המעצבת נקראה לאתגר והצליחה לייצר תכנון מושכל ומדויק, זאת בזכות אינטואיציה, ידע ונסיון פרקטי שצברה לאורך השנים. התוצאה שהתקבלה היא של מרחב אוורירי ומרווח בפרופורציות ויחסים מושלמים בין מבנה החללים לאלמנטים השזורים בהם.

צילום: ליאור גרונדמן

אחד הדברים שאוהבים השניים במיוחד הוא לארח את חבריהם ועל כן חשוב היה ליצור חלל ציבורי נוח, פתוח ומזמין. על אף ששטח הדירה אינו גדול במיוחד, כ-80 מ"ר סה"כ, התחושה שמתקבלת כבר בכניסה היא מרווחת ומוארת,בפרט בחלל הציבורי בו השילובים בין חומרים מנוגדים עושים את העבודה וגורמים לו להראות גדול מכפי שהוא. דובניקוב בחרה להשתמש בוילונות מקיר לקיר עשויים בד חצי שקוף המאפשרים תחושה של רכות ואינטימיות ובד בבד מאפשרים תצפית אל הנוף שבחוץ. זאת ועוד, על רצפת הפרקט מונחים שטיחים אפגניים אותנטיים שמכניסים לחלל עושר צבעוני. פרטים אלה תוחמים ומגדירים את החלל בצורה המיטבית ומשתלבים היטב בתפיסת העיצוב המזמינה והעוטפת.

צילום: ליאור גרונדמן

בסלון שולבה מערכת ישיבה מדגם ALFRED (מבית המותג האיטלקי GAMMA) נוחה, עמוקה ומפונקת, בתוספת שזלונג המאפשר אלטרנטיבות ישיבה מגוונות ובנוסף, מרחיב את מספר האורחים שיכולים לשבת בסלון בו זמנית.  כורסאת ה- SWING האלגנטית מעברו השני של החלל רופדה ריפוד עור מוגן משובח ופרקטי במיוחד בגוון בהיר, שמותירה את הסלון פתוח לחלל הציבורי. היא אינה חוסמת אותו ובד בבד משלימה מעגל שיחה נינוח. הכוכבת המרכזית היא ספריית ה-LEXINGTON של המותג האיטלקי BONTEMPI שמצליחה, בזכות מבנה נקי וגיאומטרי להכניס ממד ארכיטקטוני ייחודי ומעודן שאינו מתחרה ביתרת האביזרים בחלל. לשיטתה של דובניקוב, קווי המתאר הקלילים והעדינים של זו מאפשרים במה לפריטים בעלי ערך סנטימנטלי עבור בני הזוג ובד בבד, היכולת לשלב בה מדפים מחומרים מגוונים כדוגמת עץ טבעי, זכוכית, מתכת ועור שהופכים את העיצוב למרובד, אלגנטי ומסקרן.

צילום: ליאור גרונדמן

ניתן ליצור קשר בטלפון: 052-7889798 עם מריאנה דובניקוב וצוות ELEMENTS

או דרך כתובת המייל: info@ele-ments.co.il

בעבודות נוספות ניתן להתרשם דרך אתר המשרד או בעמוד הפייסבוק

תיאור הכותב

פוסטים אחרונים

אין תגובות אל “חום, רוח, יצירה”

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם שדות חובה מסומנים *


*